חיפוש

סיור טעימות בשוק הפשפשים

משך המסלול כ- שעתיים וחצי.

אפשרות זמנים גמישה.


סיור רגלי, מלא צבע, ריחות ובעיקר טעמים בדוכניה ומסעדותיו של שוק הפשפשים ביפו.
נפתח בבורקס טורקי, נשתה איירן יווני, ננגב חומוס אסלי בצרוף כדורי פלפל חם וטעים, נתענג על שקשוקה מרוקאית, ונתפוצץ עם אוכל טריפולטאי מתובל, אותו נרגיע עם כוס מיץ תפוזים טרי, נכיר את הכנאפה הטוב בארץ ולבסוף נשתה לנו קפה מהביל עם בקלאווה ושאר מתוקים ערביים. כל זאת בשילוב סיפורים עסיסיים מלאי עניין והומור מהווי יפו לדורותיה אשר ינעימו את החגיגה הקולינרית הייחודית.


להכיר את יפו דרך שוק הפשפשים

בין השווקים המוכרים הקיימים בארץ, נמצא כמובן גם שוק הפשפשים ביפו, אשר נחשב לחלק מהאזור ההיסטורי של יפו, כלומר האזור אשר פותח (פחות או יותר) בימי השלטון העותומאני במאה ה-19 ואילך. שוק הפשפשים קיבל את שמו משווקים נוספים ודומים לו בעולם, ובעבר באמת היה כזה: שוק הכולל סוחרי עתיקות, אביזרים ומוצרי יד שנייה מגוונים.


אט לאחר הקמתה של ישראל ובעקבות התפתחותה המואצת, הפך שוק הפשפשים למקום בילוי בו לצד סוחרי העתיקות ומוצרי הוינטג’, הרטרו ומה שביניהם, ניתן גם למצוא אוכל רחוב משובח, מקומות בילוי ממוזגים וחנויות חדשות. אולם, שוק הפשפשים עדיין שומר במדיה רבה על אופיו המקורי אותו ניתן לחוש מכל עבר, והוא אשר נותן לו את התחושה המיוחדת והאהובה על יפואים וישראלים בכלל.


מה אפשר למצוא כיום בשוק?

ובכן, כיום שוק הפשפשים הוא תמהיל של אופיו בעבר, אם טאצ’ טרנדי ומותאם לזמננו. אם בעבר, שוק הפשפשים היה בעיקר סמל למציאון רהיטים עתיקים או ישנים, חנויות בעלות סחורה ייחודית ואווירת שוק נפלאה שרק חובבי הז’אנר המושבעים יכלו ליהנות ממנה, כיום אנשים רבים מגיעים לשוק דווקא בגלל המסעדות, ההופעות, סצנת הלילה ועוד.


בארצנו הקטנטונת, שוק הפשפשים הוא דוגמה מצוינת לערבוב בין תרבויות שונות המשתלבות בו, החל מתרבות המזרח, תרבות אירופה והתרבות המערבית הנוכחית וכמו כן, ניתן למצוא בו שרידים לתקופות היסטוריות משמעותיות ב-150 השנים האחרונות לפחות, אם לא יותר. שוק הפשפשים מתאים לכולם, ללא הבדלי גיל או תרבות, ומהווה פלטפורמה לסיורים חווייתיים ומהנים.


חובבי שווקים? מחפשים סיור חוויתי המשלב אוכל, היסטוריה, תרבות ואפילו קצת שופינג? הנכם מוזמנים לסיור בשוק הפשפשים באזור הוותיק של יפו, בו נהנה מחוויות מרתקות, תרבויות מזרח–תיכוניות, אוכל טעים, והכל באווירה יפואית מיוחדת.