חיפוש

סיור גרפיטי בתל אביב


סיורי גרפיטי בתל אביב מהווים חלק בלתי נפרד מסיורי אומנות הרחוב הטרנדיים בעולם המערבי ובפרט, בערים הגדולות, כמו לונדון, ניו יורק ועוד. סיורי הגרפיטי מציעים למבקרים חוויה "קצת שונה" של אומנות, משום שמחד לא מדובר באומנות מסורתית המוצגת במוזיאונים או גלריות, ומאידך מדובר עדיין באומנות מושקעת ומקצועית אשר מצריכה מן העוסקים בה הרבה זמן ומאמץ. לסיורי הגרפיטי ישנו גם ממד נוסף: הפוליטי וההיסטורי, אשר מהווה חלק בלתי נפרד מאומנות הגרפיטי בכל העולם, שכן מדובר על תחום אומנות שהחל את דרכו כאקט מחאתי.


היכן ניתן למצוא גרפיטי בתל אביב?

האמת היא, שניתן למצוא גרפיטי כמעט בכל פינה פנויה וקירות ריקים, תריסי חנויות, מחסנים ועוד. אולם, סיורי הגרפיטי המעניינים ביותר מתרחשים בד"כ דווקא במרכז תל אביב הישנה, משום שבשנים האחרונות שכונותיה הצפופות של מרכז תל אביב הפכו לביתם של אומנים צעירים רבים.ייחודה של אומנות הגרפיטי התל–אביבית

כפי שרובכם כבר יודעים, גרפיטי ניתן למצוא בכל מקום ובכל עיר, אולם קשה להתעלם מייחודה של אומנות הגרפיטי התל אביבית המתבטאת במאפיינים רבים, שרק את חלקם אזכיר כאן:

* תל אביב היא העיר המזוהה ביותר עם תרבות הגרפיטי ולכן ניתן למצוא בה עושר רב של הסגנונות השונים.

* מבחינה רשמית, תל אביב כעיר מעודדת במידה רבה את התפתחות האומנות הזו, לא על ידי מתן היתר לצייר בכל המקומות, אלא על ידי מתן אפשרות מפעם לפעם לאומנים להציג את עבודתם.

* בתל אביב, הגרפיטי איננה רק "ציור" אלא גם דרך להעביר מסרים, ונראה שדווקא בתל אביב צד זה של הגרפיטי בא לידי ביטוי אף יותר ממקומות אחרים.


אם אתם אנשים של תרבות, אומנות רחוב וחשיבה מחוץ לקופסא, צרו קשר או השאירו פרטים באתר.