חיפוש

סיור בשוק התקווה
מעט מידע על שוק התקווה

בשונה משווקים אחרים בארץ, בהם השוק לא דווקא מזוהה עם שכונה מסוימת אלא עם כל העיר, שוק התקווה מכונה כך פשוט משום שהוא שוכן בשכונת התקווה, הוותיקה גם היא. השוק הוקם בשנות ה-30 של המאה הקודמת ומאז הוא פעיל ותוסס, ועד היום ניתן לומר כי רבים מהמוכרים בו, בעלי המסעדות ובעלי הבאסטות, הם תשובי השכונה ממש.


השוק מאז השיפוץ ב–2005

בשנת 2005 החלו להתבצע עבודות שיפוץ ושיפור בשוק, אשר כללו שיפור ניכר של פני הרחובות, התקנה והחלפה של תאורה, שיפוץ המדרכות ועוד. כתוצאה מכך, הפך השוק לנעים יותר, מרווח יותר, וידידותי גם למי שאיננו מכיר אותו. למרות כל זאת, שוק התקווה שומר במידה רבה עד היום על מאפייניו הישנים, הכוללים דוכני ירקות וביצים כמו של פעם, מאכלי עדות ומסעדות אותן מפעילים משפחות כבר שנים וחנויות קטנות.


מה מייחד את השוק?

בשונה משווקים אחרים בתל אביב (ולא רק) בהם לצד השיפוץ הפיזי, עבר השוק גם שינוי תדמיתי מסוים, שוק התקווה נותר שוק שכונתי ועממי במובן היפה ביותר של המילה. אנשים רבים מכל רחבי הארץ נוהגים להגיע אליו כדי למצוא מאכלים מבית אבא, כאלה שנדמה שכבר כמעט נעלמו מן העולם (על בעבע עיראקית, כבר שמעתם?), לחוות שוק אותנטי ולרכוש ירקות, פירות ומאפים במחירים מעולים.

לסיכום, שוק התקווה מאפשר למבקרים בו לחוות חוויה שלא ניתן לחוות בשום מקום אחר, לטעום, להריח ואולי גם ליהנות משופינג קצת שונה מזה שאנו רגילים אליו בדרך כלל.


מחפשים חוויית שוק אמתית ליד הבית? מתגעגעים למאכלים הישנים, לחנויות הכלבו הקטנות ולאווירה של פעם? התקשרו או השאירו פניה באתר בנוגע לסיור בשוק התקווה.