חיפוש

סיורים מזמרים

אין חוויה יותר מהנה מלגלות מקומות חדשים ומעניינים ברחבי הארץ, אך מה אם נגיד לכם כי תוכלו להפוך את חווית הטיול למיוחדת אף יותר? מורה הדרך בארי אבידן - מזמין אתכם לסיור מזמר בעקבות כל האמנים והיוצרים הגדולים שידעה הארץ, למקומות בהם הכל התחיל, ונמשך עד היום.


התרבות הארץ ישראלית מלווה אותנו מאז ומתמיד, היא שונה, ססגונית ולא תמצאו כמותה בשום ארץ אחרת, זה בטוח. החיבור לשורשים שלנו, הוא זה שהניב צמיחה מוזיקלית המשפיעה עלינו גם היום בעידן המודרני. ואין דרך יותר חווייתית ומדהימה כמו סיורים המשלבים זמר עברי, במטרה ללמוד על כל אותם אמנים ומשוררים שהשאירו חותם לדורות קדימה, ועל מקומות מרהיבים ברחבי הארץ, שכמה שהיא קטנה - תופתעו שעוד לא יצא לכם להכיר.

סיור מזמר - מה זה אומר?

אם יש משהו שלמדנו, בעיקר בשנתיים שחלפו, הוא שאין כמו הארץ שלנו, בכל פינה נמצא מקום מרהיב אחר לטייל בו ונופים שונים ומיוחדים ליהנות מהם. בכל פעם נופתע מחדש למראהו של נוף אחר, ונשאל את עצמנו "איך לא הכרנו את המקום עד היום?". ובכן, יש דרך נפלאה לא רק להכיר את כל אותם מקומות יפים ומיוחדים, אלא גם ליהנות מחוויית היכרות מעשירה ומהנה.


סיורים מזמרים אינם סיורים רגילים, וגם לא מתאימים לכל אחד. רק לאותם חובבי ואוהבי הזמר העברי ואותם אזרחים או תיירים, אשר הישראליות זורמת בדמם. משוררים, זמרים, אמנים, מלחינים וסופרים רבים, ששמם נחתם בספרי ההיסטוריה וזאת בזכות היצירות המדהימות שיצרו במהלך השנים, אותם שנים בהם הוקמה המדינה ואיתה השירה העברית - שהפכה למרכיב חשוב עבור העם היהודי.


אותו סיור מזמר נועד על מנת לחבר את כל מי שרק רוצה, לעבר המרתק והיוצא דופן של הזמר העברי. להכיר את כל אותם אמנים גדולים, את הדרך בה עברו ואת הסיפורים האישיים ביותר מאחורי כל השירים המפורסמים שכולנו זוכרים, מזמזמים גם היום ונשיר אותם גם יחד לאורך הסיור.


דרך חדשה לסייר בארץ

כל סיור מותאם באופן אישי לנושא מסוים, הסיורים הם שונים ומגוונים וזאת על מנת ללמוד לפרטים וליהנות באופן ייחודי מהתחנות השונות אותם תעברו. הכנו לכם רשימה עם כמה מסיורי הזמר יוצאי הדופן, בחסותו של בארי אבידן, המתמחה בתרבות ובהיסטוריה של ארץ ישראל:


סיור בעקבות זמרים מלחינים משוררים ואמנים בתל אביב

אחד הסיורים המובילים בעקבות פס הקול הישראלי, בו תוכלו להכיר את כל גדולי הזמר העברי והיוצרים הנפלאים אשר נטו את שורשי המוזיקה כאן בארץ ישראל - נתן אלתרמן, בני אמדורסקי, שלישיית גשר הירקון, שושנה דמארי, יפה ירקוני, סשה ארגוב, אילנה רובינא, משה וילנסקי, ח.נ ביאליק, לאה גולדברג, רחל המשוררת, יאיר רוזנבלום, עלי מוהר וחיים חפר.


אריק איינשטיין בתל אביב

מגדולי הזמר העברי, היוצר והאמן אשר נחשב לכוכב הישראלי הגדול והאהוב ביותר. בסיור תעברו בתחנות חייו של איינשטיין בעיר תל אביב, ותכירו את הסיפורים מאחורי שיריו המפורסמים.


תחנות ורחובות בשיריה של נעמי שמר

מוזיקאית ויוצרת, אהבתה לארץ ניכרת בשיריה הנפלאים, אשר הפכו עם הזמן לנכסי צאן ברזל במורשת הישראלית. שמר הייתה דמות מוכרת ומוערכת בארץ שנים רבות, בסיור נשיר את שיריה האהובים והמוכרים, נבקר ברחובות אשר מוזכרים בשיריה הרבים ונלמד על תולדות חייה ועל הדרך שעברה.


בעקבות תחנות חייה של עפרה חזה

בשנות השמונים הפכה לדמות מובילה וחשובה בזמר העברי, ואף הגיעה לקריירה בינלאומית. עפרה חזה נולדה וגדלה בשכונת התקווה בעיר תל אביב, הסיור יעקב אחר כל אותם מקומות בהם עברה מתחילת דרכה ועד סופה הטראגי.


בעקבות אהוד מנור בבנימינה

היה בין היוצרים והפזמונאים הגדולים ביותר בארץ, מילותיו היו נוגעות בכל איש ובכל דור. המון משיריו של מנור נכתבו בהשראת העיר בה גדל, בנימינה. במהלך הסיור תוכלו לחוות את הנופים בהם עבר, ולשמוע על הסיפורים מאחורי כל שיר אשר כתב.בילוי קבוצתי מושלם

כל סיור מזמר נמשך בין שעתיים לשלוש שעות, ומתחיל בשירה וסיפור מרהיב אודות פס הקול הישראלי אשר בעקבותיו אנו הולכים. הסיור מסתיים בשירה, ריקודים, ידע מעשיר וחוויה יוצאת דופן בכל פעם. תוך כדי הסיור, תגיעו למקומות שלבד כנראה לעולם לא הייתם מכירים, ותלמדו בהרחבה ולפרטים על כל מקום ובהתאמה אישית לכל קבוצה - כך שאין לכם מה לחשוש, סיורים מזמרים מתאימים לכל קהל ובכל הגילים.


אהבת הארץ, ערכי היהדות, ידע עשיר בהיסטוריה של ארץ ישראל וחוש הומור שלא נגמר - הם אלו אשר הובילו את מורה הדרך בארי אבידן, להדריך וללוות כבר שנים קבוצות רבות של מטיילים ברחבי הארץ, ובעיקר בעיר תל אביב.


רוצים ליהנות מחוויית גיבוש ישראלית? ההיסטוריה של המוזיקה העברית מרתקת בעיניכם? סיור מזמר הוא הפתרון המושלם להכרת המקומות היפים בארץ, בדרך לא שגרתית שלא תשכחו - לכל שאלה ולפרטים נוספים - צרו איתנו קשר עוד היום.