חיפוש

סיורים בשוק הכרמל

רבים אולי לא זוכרים, אולם האזור של שוק לוינסקי כונה בעבר הלא כ"כ רחוק דרום תל אביב הישנה, וכלל את הרחובות הוותיקים שכיום הפכו (לפחות רובם) למה שמכנים מרכז תל אביב הישנה. לכן, מדובר באזור וותיק מאוד, שלצד הבתים בסגנונות הבניה של המאה הקודמת והצפיפות הברה שנראה כאילו ממש לא מתאימה למעבר של מכוניות רבות ואוטובוסים, קיים לו גם שוק לוינסקי שהיה בעבר חלק בלתי נפרד מאזור המסחר המרכזי של תל אביב.

שוק הכרמל הוא אולי השוק המוכר ביותר בגוש דן, וללא ספק האהוב ביותר שבו. שוק הכרמל, כשמו כן הוא, ממוקם לאורך רחוב "הכרמל", אולם כולל גם רחובות וסמטאות סמוכים אשר מבקר שאיננו מקומי לרוב לא יכיר אותם ואת סודותיהם. השוק, אשר החל את דרכו כשוק סוחרים רגיל שנועד לתת מענה לעולים חסרי כל מרוסיה שנמלאו מן הפוגרומים, כיום מהווה נקודת ציון חשובה בחלק הוותיק יותר של תל אביב, עם בסטות ממש כמו של פעם, אולם גם חנויות חדשות בתחומים יצירתיים ומעניינים. בקצרה: שוק הכרמל וסיור בשוק הכרמל מהווה אטרקציה נהדרת לחובבי השווקים שבניינו (וגם לאלה שלא).


אילו סוגי אטרקציות ניתן למצוא בשוק הכרמל?

ובכן, כפי שוודאי הבנתם, שוק הכרמל איננו רק זכר למה שהיה פעם, אלא שוק חי ותוסס שתמיד ניתן למצוא בו פנים חדשות. אז האטרקציות שניתן למצוא בו הן למשל:

  • טעימות – בשוק הכרמל קיימות עד היום חנויות, בסטות ודוכני אוכל מסוגים שונים שיכולים לספר לנו רבות על אופי המקום, הבעלים והשוק בכלל.

  • סיפורים ומעשיות – שוק הכרמל, משום היותו שוק וותיק ומרכזי כ"כ, לא נעדר כמובן מאירועים היסטוריים שהתרחשו בו, לידו או שקשורים אליו באופנים שונים.

  • סיורי עדות – בין הבסטות של שוק הכרמל עברו במהלך השנים גם בני עדות שונות אשר הוסיפו במהלך השנים צבע ומקוריות רבה למקום.


סיור בשוק הכרמל מתאים לכולם

לא משנה מהיכן באלם בארץ, בני כמה אתם או אפילו מה אתם אוהבים לאכול, הסיור בשוק הצבעוני, המקורי והישן-חדש, יגרום לכם להתאהב בו וישאיר לכם טעם של עוד, תרתי משמע!


מחפשים מדריך סיור בשוק הכרמל? צרו קשר והזמינו סיור מרתק וחוייתי בשוק הכי שווה במרכז!