סיורים בקיסריה עם בארי אבידן

תמיד רציתם להכיר את קיסריה באמת? הנכם מוזמנים לסיור מרתק בעיר הנמל המפורסמת, סיור המשלב יופי, סיפורי מלכות, היסטוריה יהודית ולא יהודית וחוויות ייחודיות.

Copy-of-IMG-20201103-WA0045_edited
Copy-of-IMG-20201103-WA0045_edited

press to zoom

press to zoom
Copy-of-IMG-20201103-WA0066_edited
Copy-of-IMG-20201103-WA0066_edited

press to zoom
Copy-of-IMG-20201103-WA0045_edited
Copy-of-IMG-20201103-WA0045_edited

press to zoom
1/3

סיורים נבחרים בעיר

קיסריה מזווית קצת שונה

 

בלי להגזים, נראה כי מתוך כלל הערים התיירותיות וההיסטוריות הקיימות בישראל, לקיסריה יש מקום של כבוד ומן הסתם יש לכך סיבה – האמפיתיאטרון בקיסריה אשר פועל עד היום ובו מתקיימים אירועים רבים (עדות לאיכות הגבוהה בה נבנה לפני כ-2000 שנה!), שרידי מפעל המים, שרידי הארמון (והארמונות המאוחרים להורדוס) ושאר שרידי גינוני המלוכה וחיי המותרות כמיטב המסורת הרומאית, הביזנטית וכד’,  מספקים לנו הצצה רק לטיפה מן הפאר אשר זכתה לו העיר בימיה הטובים, פאר שלא היה מבייש אף את עשירי העולם המערבי כיום.

אולם, כדי להכיר את קיסריה באמת, צריך לחזור מעט יותר אחורה, לתקופה בה רק החל המלך הורדוס לשלוט בה ולמעשה, להחליט כי הוא רוצה להפוך אותה לעיר נמל מפוארת. בקצרה, הורדוס המלך היה צאצא של משפחת גרים, שבעבר התקשרה (מצד אביו) למלוכה החשמונאית. השתלשלויות היסטוריות לקראת סוף שלטון המלכים החשמונאים, לצד השתדלותו (הרבה כנראה) של הורדוס לקבל חסות רומאית, הביאה לשלטונו הידוע לשמצה של המל הורדוס בארץ.

 

הורדוס, שניתן ללמוד רבות מטעמו האסתטי ממקומות אחרים ש"פיאר" כדוגמת ארמונו-מבצרו במצדה, הפך את קיסריה לעיר נמל משמעותית אשר הייתה ידועה לא רק ביופייה המרהיב, אלא גם בפאר החיים בה והקדמה (במונחים של אז) אשר בלטה בה מכל פינה.

קיסריה כנקודת ציון חשובה בתולדותיה של הארץ

 

אז איך כל מה שנאמר לעיל קשור לתולדות הארץ? ובכן, ניתן להסתכל על קיסריה מנקודת המבט ה"צרה" יחסית, הכוללת רק את שלטון הורדוס ואולי גם את המלכים שבאו אחריו. אולם, ניתן להסתכל על קיסריה מנקודת מבט רחבה יותר – הכוללת את מאבקי המלוכה ובעצם, את מאבקי השלטון בארץ בתקופה בה איבד עם ישראל את שלטונו העצמאי האחרון עד להקמת מדינת ישראל של ימינו.

אזורים נוספים