סיורים בנצרת עם בארי אבידן

בואו להכיר את נצרת באופן שונה, מעניין ומלא חוויות. צרו קשר בהקדם ויחד נגבש סיור חווייתי המותאם אל הקבוצה ותחומי העניין שלכם!

press to zoom
IMG-20170423-WA0005-480x576
IMG-20170423-WA0005-480x576

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/3

קצת על נצרת

 

נצרת, שהינה העיר הערבית הגדולה כיום בישראל, הינה למעשה עיר היסטורית וציורית אשר מספיק רק ביקור אחד בה כדי להתאהב. מבחינה גיאוגרפית, נצרת שוכנת בגליל, על רכס או נכון יותר לומר על עמק, אשר בו נמצא החלק העיק בעיר, מה שמכונה "רובע העיר העתיקה". כמעט כמו בכל עיר עתיקה, ניתן למצוא בה סמטאות, שוק, שרידים היסטוריים ואף ארכיאולוגיים, ובקשר לישראל   ספציפית – נצרת היא עיר המוכרת לכל שלושת הדתות הגדולות, ויש לה קשר הדוק לאירועים היסטוריים מכוננים, כפי שיופיע בהמשך. 

ההיסטוריה של נצרת

 

  • נצרת איננה עיר מוכרת מאוד בכל הנוגע ליהדות באופן כללי, אולם ממצאים ארכיאולוגים שונים מעידים על קיומו של כפר חקלאי או יישוב חקלאי, אשר ניהל קשרים עם יישובים יהודיים אחרים בתקופת סוף בית שני והלאה (כמו ציפורי המפורסמת ועוד). ממצא נוסף מאזור קיסריה מצביע על קיומו של יישוב בשם "נצרת" אשר יכול מאוד להיות שחיו בה משפחות כוהנים גדולות.
     

  • נצרת מוכרת ביותר לדת הנוצרית, שכן עצם שמה של ה"נצרות" הוא על פי מוצאם של הוריו של ישו הנוצרי מנצרת (אולם, קיימות דעות היסטוריות נוספות על מוצאו של ישו והשם "נצרות"). בכל אופן, בתקופה זו, ככל הנראה נצרת הייתה יישוב או כפר נידח ללא חשיבות רבה. עם השנים, הוקמו בנצרת כנסיות ואתרים רבים הנוגעים לנצרות. חלק מאתרים אלו ננטשו עם השלטון המוסלמי ובמאות השנים האחרונות חזרו לפעילות, שופצו וזכו להתעניינות מחודשת.
     

  • לאחר כיבוש המוסלמים את האזור, הפכה נצרת ליישוב ערבי המזוהה בעיקר עם המוסלמים בו, אולם במאות האחרונות, כאמור, שבו נוצרים לנצרת והחלו להקים בה כנסיות חדשות לצד העתיקות (ואלו שנהרסו עם הכיבושים). בכל מקרה, גם התקופה המוסלמית השאירה את אותותיה על העיר, לא רק מבחינת התושבים המוסלמים, אלא גם מבחינת המסגדים הקיימים בעיר שחלקם עתיקים.

בתים עתיקים, סמטאות ושוק


נצרת היא אחת הערים היפות בישראל, עם בתים ישנים ואף עתיקים, רחובות צרים, שוק מפורסם ונוף גלילי עוצר נשימה.

אזורים נוספים